Challenge 500 km + Autopilot vol.2

Challenge 500 km + Autopilot vol.2

Čas startu

28.03.2021 11:33

Chci podpořit tuto akci!

Pozor, spoiler! :)

Po bezmála 9hodinové jízdě se nám podařilo ujet úctyhodných 540,1 km a do řízení jsme zasáhli přesně 7x (z toho 5x na stejném místě a 2x na jiném). Tento challenge hodnotíme pozitivně a těšíme se opět na nějakou další! ;)

Video z akce zde: https://youtu.be/NQLJcmLPajU


O co se pokoušíme?

1) Ujet na jedno nabití 500 kilometrů v běžném provozu s plně obsazenou 7místnou Teslou Model X Performance.

2) Celou jízdu jet na tzv. Autopilot, resp. minimalizovat počet zásahů do řízení.

Data z předchozí akce (12/2019):

Tesla Model 3 Long Range, posádka Hunčovský, Bačina, Semotam, Hruška (váhový průměr přes 100 kg), průměrná venkovní teplota 7°C, najeto 503 km na jedno nabití se 7 zásahy do řízení. Doba jízdy téměř 8 hodin. Video z akce zde: https://youtu.be/QMYL5Vkd1oY

Parametry Tesly:

Největší, nejtěžší a nejvýkonnější vyráběná Tesla (Model X Performance „Raven“). Více než 5metrové, přes 2,5 tuny vážící, 7místné SUV s pohonem všech kol, výkonem přes 800 koní, se zrychlením z 0-100 km/h pod 3 sekundy a max. rychlostí 261 km/h. 100kWh baterie. Normovaný dojezd (WLTP) 487 km.

Podmínky:

Plně obsazená Tesla – 7 pasažérů o celkové hmotnosti cca 600 kg. Průměrná venkovní teplota 6-7°C (odhad) a v interiéru plánujeme udržovat teplotu okolo 20°C. Tesla pojede výhradně maximální povolenou rychlostí (na daném okruhu jsou omezení rychlosti na 30, 50, 70, 80, 100). Na Tesle budou obuty zimní pneumatiky. Oproti minulé akci jsme do itineráře zavedli i dvě „čůrací“ zastávky, při kterých se zároveň částečně prostřídá posádka.

Trasa:

Stejná jako u minulého pokusu – Holešovičky, tunel Blanka, Strahovský tunel, tunel Mrázovka, Barrandovský most, Jižní spojka, Stěrboholská spojka, Kbelská, Liberecká. Jeden okruh je v délce 48 kilometrů a pro pokoření hranice 500 km ho tedy musíme obkroužit téměř 11x. Nejnižší bod na trase je 170 m.n.m. a nejvyšší 350 m.n.m.

Složení posádky :

Ondřej Hunčovský, Jan Semotam, Jan Švandrlík, Tereza Hunčovská, Michaela Egli, Zuzka, Norton jr., Fanda,

Složení „realizačního teamu“:

Norton Slovak, Jakub Motlík, Martin Petráš, Kamil Řezáč

Předpoklad úspěchu :

Dobře naladěná posádka včetně Autopilota, dobré počasí a průměrná spotřeba pod 18 kWh/100 km.

Jaké si dáváme šance na pokoření 500 km?

50:50 :-)

Proč to děláme? 

Otestujeme schopnosti Autopilotu – nežijeme sice v Americe, kde jsou funkce AP o poznání vymakanější a u nás naráží jeho limity především na přísnější evropskou legislativu, ale i tak můžeme demonstrovat, že je možné absolvovat i téměř 8hodinovou jízdu na území Prahy a v běžném provozu bez zásahu do řízení či jen s minimem zásahů.

Zároveň bychom rádi dokázali, že je možné i v reálných podmínkách ujet třeba i 500 kilometrů na jedno nabití. U veřejnosti totiž často panuje názor, že elektromobil znamená maximálně 300 km dojezd a to navíc v ideálních podmínkách. My jsme si pro test vybrali největší, nejtěžší a také „nejžravější“ Model X v 7místném provedení, který plně obsadíme na hranici technicky přípustného zatížení a jízdu absolvujeme v zimním období a na zimních pneumatikách. Pokud bychom překonali 500 km, tak bychom zároveň překonali i normovaný dojezd této Tesly (487 km dle WLTP), který je rovněž často považovaný za nedosažitelný.

Co obnášely naše přípravy? 

Zkušební jízdy po daném okruhu. Test stability internetového připojení (zajištění stabilního online streamu). Test chování Autopilotu. Měření spotřeby. Zajištění telemetrie vozu (aktuální poloha, ujetá vzdálenost, rychlost, stav baterie, teploty…) + implementace na web. Covid testy pro všechny zúčastněné + zvýšená hygienická opatření.

Podpora naší akce – Příspěvky

Pokud máte zájem nás podpořit budeme vám vděční za vaše finanční příspěvky, díky kterým bychom alespoň částečně kompenzovali nemalé výdaje spojené s přípravou a realizací nejen této akce.

Příspěvky nám můžete zaslat pomocí QR kódu:

číslo účtu:    2000552269 / 2010
IBAN:           CZ4720100000002000552269

Aktuální výše příspěvků na bankovním účtu je: x Kč

Z příspěvků bychom i rádi podpořili nějakou dobrou věc v oblasti elektromobility. Pokud máte nějaké tipy, pište, volejte… :)

 

Mediální partneři

fDrive.cz

Alza.cz

 

Napsali o nás

https://fdrive.cz/clanky/v-praze-probehne-dalsi-vyzva-v-jizde-na-autopilota-a-jedno-nabiti-tesly-6775

Nabízíme